Acifein 250mg/200mg/50mg tbl.nob.10

Kód: 8594002959005
Značka: Acifein
97 Kč / ks
Skladem

Acifein tablety je bolest tlumící přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové, kofeinu a paracetamolu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je Acifein a k čemu se používá

Acifein patří do skupiny léků tlumících bolest, které nazýváme analgetika. Bolest tlumící účinek kyseliny acetylsalicylové je zvýrazňován kofeinem a paracetamolem.

Přípravek se používá k léčbě mírné a středně silné bolesti, především bolesti hlavy, zad, zubů, při neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu) a při bolestech kloubů a svalů spojených s akutními virovými onemocněními chřipkového charakteru.

Při neuralgii je nezbytné se před zahájením léčby o její vhodnosti poradit s lékařem.

Přípravek mohou užívat pouze dospělí a dospívající od 16 let.

Pokud se do 5 dnů (při bolesti) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se Acifein užívá

Vždy užívejte Acifein přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek je určen pro dospělé pacienty a dospívající od 16 let. Dávkování je individuální. Při bolesti se užívají 1-2 tablety. Podle potřeby se může přípravek použít několikrát denně (každých 4-6 hodin). Denní dávka by neměla překročit 6 tablet.

Kyselina acetylsalicylová a paracetamol mohou být současně podávány pouze krátkodobě (do 10 dnů). Bez porady s lékařem neužívejte Acifein déle než 10 dní.

Použití u dětí a dospívajících

Přípravek není určen k léčbě dětí a dospívajících mladších 16 let.

Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety, pokud máte potíže ji polknout celou, není určena k dělení dávky.

Co přípravek Acifein obsahuje

Léčivými látkami jsou: acidum acetylsalicylicum, paracetamolum, coffeinum. Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 250 mg, paracetamolum 200 mg, coffeinum 50 mg.
Pomocnými látkami jsou glycin, kukuřičný škrob, mastek, hyprolosa, dimetikon.

Jak přípravek Acifein vypadá a co obsahuje toto balení

Acifein jsou bílé kulaté ploché tablety se zkosenými hranami, z jedné strany s půlicí rýhou. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, není určena k dělení dávky.

Balení obsahuje 10 nebo 20 tablet (v průhledném bezbarvém PVC/Al blistru) v krabičce.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Pozorně čtěte příbalový leták

Příbalový leták ke stažení zde

Doplňkové parametry

Kategorie: Volně prodejné léky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.019 kg
SUKL KÓD: 0021727
EAN: 8594002959005
PDK: 8594002959005
REŽIM VÝDEJE: Volně prodejné HVLP
VÝROBCE: Herbacos Recordati s.r.o.
FARMAKOTERAPEUTICKÁ SKUPINA: Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
ATC KÓD: N02BE51
URČENO PRO: Dospělí, dospívající 16+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamy, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné