O společnosti

Historie společnosti BIOTIKA BOHEMIA spol. s r.o. se datuje do roku 1994, kdy byla založena jako dceřiná firma slovenské společnosti Biotika a.s. Od roku 2006 je vlastníkem BIOTIKY společnost BB Pharma a.s.. Ta je držitelem registrací vyráběných přípravků v České i Slovenské republice.

Tímto genetickým původem byla předurčena její role v České republice, kde je všeobecně známá a vnímaná jako dodavatel:

  • ß-laktamových antibiotik (penicilinová a cefalosporinová),
  • hormonů (estrogeny, androgeny, gestageny, kombinované hormonální přípravky)
  • neuroleptik a anxiolytik (Afluditen®)
  • vitaminů (E, A, D2)

Druhou skupinou nabízených přípravků jsou léky, rozdělené do indikačních ATC skupin jimiž jsou: spazmolytika, vitaminy, minerální látky, hemostatika, diuretika, periferní vazodilatanty, analgetika, látky s účinkem na CNS, antiastmatika a neterapeutické přípravky.

Naší prioritní činností je zajišťovat bezproblémové zásobování našich nemocnic uvedenými léčivy, která jsou u pacientů a lékařů ověřena letitou praxí jejich používání, jsou bezpečná, v mnoha případech buď vůbec nebo obtížně nahraditelná a zároveň cenově přístupná pro naše zdravotnictví.

Tato dlouhodobá praxe garantuje profesionální přístup k výběru produktů, skladování a distribuci. Pečujeme o kvalitu a profesionalitu naší distribuční i prodejní sítě.

Prodejní portál BIOTIKA.NET byl založen v roce 2017 s cílem umožnit nákup kvalitních produktů přímo od výrobců, které jsou profesionálně skladované v certifikovaných skladech a distribuované tak, aby byla garantovaná kvalita a účinnost produktů.

Veškeré informace o přípravcích, které nemohou být s ohledem na svůj charakter předmětem internetového prodeje, jsou k nalezení na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv  www.sukl.cz a na stránkách www.biotika.net , jsou zobrazeny pouze pro účely seznámení se s jejich vzhledem.

Přeji Vám hodně zdraví.

 

 

Vladimír Jirout, jednatel

 

 

Naše vize a její naplňování:

Tak jako se vyvíjí každý jedinec od svého narození, vyvíjí se každá úspěšná společnost.

Proto se společnost BIOTIKA BOHEMIA, aby využila i potenciál svých rovněž velice rychle se vyvíjejících zaměstnanců, jejich kreativity a chuti do stále nových projektů, rozhodla pro projekt vlastního e-shopu, jehož hlavní myšlenkou a hybnou silou, je snaha o poskytnutí široké veřejnosti takových produktů, které budou nápomocny k zajištění naší vize, cíle, snahy, kteréžto postuláty lze zobecnit do pěti oblastí:

  • zdraví a úspěšní lidé
  • krásní lidé
  • využití tradičních čínských přípravků
  • naši miláčci zvířátka
  • čistá města

První bod plníme již naší činností dodavatele léčiv pro naše nemocnice a naším cílem bude toto portfolio rozšířit ve spolupráci s lékárnou i o položky, které po pečlivém výběru zařadíme do našeho sortimentu – proto doporučujeme sledovat naše stránky, na novinky nebudete muset dlouho čekat ! Nechte se příjemně překvapit !

Druhou oblast zajistíme poskytováním kosmetických přípravků, které pro muže ještě zkrášlí naše ženy a ženám by mohly zpříjemnit soužití s jejich partnery.

V rámci třetí části naší vize bude zajišťování položek z oblasti, která je tradiční pro přípravky, které jsou ověřeny staletími jejich aplikace. A tím nemáme na mysli tzv. „tradiční čínskou medicínu“, ale přípravky, které mimo jiné nanášením na místa ověřená staletími, pomohou zlepšit Vaše rozpoložení, Váš pocit ze života… .

Většina z nás má doma nějaké to zvířátko a všichni se snažíme dát mu to nejlepší. Proto je naším cílem poskytnout Vám i možnost, v rámci nákupu pro sebe, obstarat něco i pro něj. Proto nabízíme i některé přípravky pro veterinární použití.

A konečně cíl, který pociťujeme jako velice naléhavý již pouze pohledem okolo sebe, jdeme-li po ulicích, našich jinak krásných měst a který se nyní stupňuje mimo jiné v souvislosti s „vyhnáním“ kuřáků do ulic.

Ne všem kuřákům přijde samozřejmé po vykouření cigarety odhodit nedopalek na zem. Ne všichni jsou lhostejní k ostatním. Ne všude je dostatek popelníků. Proto nabízíme řešení, které zbaví slušného kuřáka nepříjemného pálení svědomí ze znečišťování ulice. Podívejte se do nabídky a uvidíte!

V nabídce máme i další pomůcky, které by napomohly tomuto cíli. Některé myšlenky vznikají tak říkajíc za pochodu. Zároveň jejich naplnění nebylo prvotním účelem té které položky a můžete ji najít i v jiné kategorii. Týká se to prorůstání použití přípravků určených pro lidi, s použitím ve veterinární praxi, tedy pro ty naše výše uvedené domácí miláčky.